כיצד אסטטיקה משפיעה על מצב הרוח שלנו?

למרחב שבו אנו שוהים ,בין אם זה הבית ובין אם זה מקום העבודה יש השפעה לא מבוטלת על המצב האנרגטי שלנו.

הבלאגן,הצבעים, הריהוט, התאורה מגדילה או מנמיכה את מצב הרוח שלנו.

מנקודת המבט שלי סדר ועיצוב הם חברים טובים, כלומר לרוב כשהבית שלנו מעוצב נכון ,עם מקומות אפסון מתאימים,יהיה לנו יותר קל לשמור  על  סדר.

 מחקרים הראו כי בית עמוס יכול להיות גם עומס במוחנו, עומס הוא דבר מתיש שגורם לנו למתח מיותר, ככל שהעומס רב יותר,אנחנו מבזבזים יותר זמן לחיפוש דברים,לא זוכרים היכן שמנו אותם בפעם האחרונה כי אין לנו מקום קבוע,ומעבר לכך זה יכול להשפיע על משימה שתיכננו  , דבר שמעלה את רמת המתח בגוף. 

הרבה אנשים קוראים לעצמם "אגרנים", הם מצדיקים את העובדה של חוסר הסדר ע"י בעיה שקשה להם לשלוט בה,אז בואו נעשה סדר(תרתי משמע) ונבין מיהו אגרן?

 "הפרעת אגירה אמיתית מתבטאת בצבירת רכוש עד כדי כך שמרחבי המחיה נהיים עמוסים בצורה מסוכנת במקרים גרועים  של אגירה, מרחבי המגורים הופכים להיות בלתי ראויים למגורים ,הם מתאפיינים באבק ועובש מצטבר, מסדרונות חסומים, והחלל הופך לסכנת שריפה"

אז הבנו שאתם כנראה לא כאלו, אבל גם הבנו שסדר,פתרונות אחסון  ואסטטיקה ישפיעו עלנו לטובה על מצב הרוח ובכלל על ההתנהלות היומית.

אם תדברו עם כוהנת הסדר מארי קונדו היא תגיד לכם: "שמור רק על הדברים שמביאים לנו שמחה ". אבל עבור רבים זה קל יותר לומר מאשר לעשות אולי מכיוון ששמירה על פריט שאינו בשימוש קלה יותר מאשר קבלת ההחלטה להשליך אותו.

עכשיו אחרי שעשינו סדר, נדבר קצת על עיצוב,כי כבר הבנתם שהם חברים טובים נכון?

הידעתם ,כל צבע הוא בעצם תדר של קרינת אנרגיה שמתאים את עצמו לתדרים של מרכזי האנרגיה בגוף, ולכן לצבעים יש כזו השפעה עלינו.

האם שאלת את עצמך אי פעם מדוע אתה מרגיש כל כך אנרגטי לאחר שנכנסת לחדר כתום מלא חיים או  שלווה כשאתה נמצא באזור מגורים ניטרלי להפליא? זה ככל הנראה בגלל פסיכולוגיית צבעים בעיצוב פנים, המחברת בין צבע לרגשות שלנו.

גוונים שונים מעלים רגשות שונים ולכן כאשר מתלבטים אילו גוונים לבחור לביתנו, זה המפתח לחשוב על סוג האווירה שנרצה לייצר ואילו צבעים יעזרו לנו להשיג זאת.

ומה לגבי תאורה?

שימוש נכון בסוגים השונים של  גופי תאורה  ייצור לנו חלל שישפיע על מצב הרוח שלנו. עיצוב התאורה צריך להיות מתוכנן בהתאם לכך ויש לזכור מהו מצב הרוח שבו אנחנו מעוניינים  לייצר.

אם אקח לדוגמא תאורה במשרד צריכה להיות תאורה נכונה שמקלה על הראות ועל הריכוז שלנו.

ללא תאורה נכונה,נאמץ את העיניים, דבר שעשוי להיות גורם לעייפות  ולכאבי ראש.

בנוסף לכך,  תאורה חלשה עשויה לגרום לנו להיות רדומים ולמצב הרוח שלנו להיות ירוד, תאורה חזקה תדאג לערנות שלנו.

לעומת זאת בסלון הביתי,נעדיף  תאורה מפוזרת שתשרה אוירה חמימה ונינוחה יותר

תאורה בעיצוב המעצבת המוכשרת חן תעוז צילומים: רותם פריפר, יניב גבאי

קצת על אקססוריז

אלמנטים וחפצים שונים בבית עשויים להשפיע על מצב הרוח.  הרבה אנשים אוהבים לראות תמונות במגזינים או בפייסבוק של  בית בעיצוב מינימליסטי מוקפד ומלוטש,אבל, גם לזה יש השלכות,עיצוב כזה, אינו מזין את המוח כפי שבית עם מעט אקססוריז.  דווקא תמונות, ספרי קריאה, מזכרות ודברים אישיים שמשולבים בעיצוב הבית מעניקים קרקע יציבה, תחושת שייכות, משפרים את הזיכרון ומשרים רוגע.

החוכמה היא איך לשלב את הדברים שקיימים כבר  בבית בעיצוב החדש .

אז בואו נתחיל

אני מזמינה אתכם ללחוץ על כפתור הואטאפ באתר לייעוץ אישי .ביחד נלמד כיצד להפוך את החלל שלכם לחלל נעים ומסודר שישפיע ויעלה לכם את מצב הרוח ,נשתמע.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. רונית

    כתבה מאירה מאד!!
    תודה

כתיבת תגובה